O nas

SANXIE BAOZHUANG (z chiń. 三协包装) jesteśmy chińsko-japońskim producentem ekologicznych opakowań drewnianych. Początek firmy sięga już wczesnych lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to Chińska Republika Ludowa otworzyła Dalian Development Area (DDA, z chiń. 大连开发区) i pojawiły się pierwsze sino-biznesy chińsko-japońskie. To właśnie Japończycy dostrzegli piękno i użyteczność mongolskiej sosny, jako idealny estetyczny i praktyczny materiał do pakowania świeżych ryb, mięsa tudzież dań gotowych. Bogatość zasobów Mandżurskich lasów pozwoliła na dobre zagościć opakowaniom z cienkich płatów drewnianych w japońskich domach, sklepach i restauracjach.

Tradycyjnym typem opakowań stała się miseczka w kształcie łódki do podawania takoyaki (z jap. 蛸焼, kulki ciasta z kawałkami ośmiornicy w środku). Obecnie firma SANXIE BAOZHUANG z ponad 20 letnim doświadczeniem w produkcji opakowań z cienkich płatów drewna jest stałym i sprawdzonym partnerem japońskich dystrybutorów opakowań ekologicznych. Nasze opakowania są dopuszczone przez CIQ (China Inspection and Quarantine) Prowincji Liaoning* – wszystkie produkty posiadają certyfikat potwierdzający dopuszczenie do kontaktu z żywnością, oraz pozwolenie na eksport międzynarodowy.

Z serca natury…

Przyjazne dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka opakowania na żywność, które wydajnie wykorzystują zasoby drzewne. W celu ochrony zasobów leśnych, materiały do wyrobu opakowań pochodzą z racjonalnie prowadzonego pozyskiwania drewna, większości drewna jest z potwierdzonym certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council).

Firma Naturalne-Opakowania.pl jest naszym oficjalnym dystrybutorem w Polsce i w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA, European Economic Area).

* CIQ oznacza Chińska Inspekcja i Kwarantanna, instytucja rządowa działa bezpośrednio pod AQSIQ (Generalną Administracją Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny), jest jedną z głównych instytucji zarządzania jakością w Chinach. Każdy towar w Chinach, czy to na eksport czy import musi posiadać zezwolenie od CIQ. Istnieje 35 tak zwanych biur CIQ zlokalizowanych w 31 prowincjach wokół Chin, wszystkie działające jako rozszerzone ramiona AQSIQ.